Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA

TFG płaci za Olimp


Ponad 1 mln złotych wypłacił już Turystyczny Fundusz Gwarancyjny klientom biura podróży Olimp, które ogłosiło niewypłacalność na początku marca 2019 roku.

Olimp był touroperatorem specjalizującym się w organizacji wyjazdów narciarskich. Na początku marca tego roku ogłosił niewypłacalność. Choć biuro miało wykupione dwie gwarancje ubezpieczeniowe - dla wyjazdów zarezerwowanych po 21 lipca 2018 roku w Axa Ubezpieczenia (łączna kwota gwarancji opiewała na 1,8 mln złotych), dla wcześniejszych w Signal Iduna (na 1,5 mln zł), pieniędzy nie wystarczyło dla wszystkich poszkodowanych. W tej sytuacji zobowiązania przejął Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, który wypłacił już środki prawie 400 osobom.

To już drugi przypadek, kiedy TFG przejmuje zobowiązania za niewypłacalne biuro podróży. W ubiegłym roku wypłacił ponad 70 tysięcy zł blisko 50 klientom biura podróży Martin z Piły. Jak informuje Małgorzata Ślepowrońska, członek zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, gdyby nie pieniądze gromadzone w Funduszu, klienci straciliby ponad 1,5 mln zł, a Renata Mentlewicz, dyrektor Biura Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego szacuje, że łącznie odpowiedzialność TFG za Olimp może przekroczyć 1,6 mln zł. MG

2019-05-13 15:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter