Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PERSONALIA

Resort sportu i turystyki
wkrótce bez ministra

Minister sportu i turystyki Witold Bańka w styczniu 2020 r. przejmie obowiązki prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zrezygnuje z obecnej funkcji.

14 maja br. na spotkaniu w Montrealu Witold Bańka został wybrany wspólnym kandydatem na prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) przez przedstawicieli rządów w Radzie Fundacji tej agencji.


Oprócz Polaka o kierowniczą pozycję ubiegało się dwóch kandydatów, ostatecznie jednak to przedstawiciel Polski zdobył największą liczbę głosów.

Oficjalny wybór prezydenta nastąpi na kongresie WADA, który odbędzie się w listopadzie tego roku w Katowicach. Obowiązki prezydenta agencji Witold Bańka obejmie dwa miesiące później – w początkach 2020 r., wtedy też zrezygnuje z szefowania resortowi sportu i turystyki.

35-letni Witold Bańka to absolwent politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i były sprinter. Fotel ministra sportu i turystyki objął w 2015 r. Za jego kadencji rozpoczęto program „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” i zaimplementowano do polskiego porządku prawnego dyrektywę o usługach turystycznych.

Niewykluczone, że w najbliższych miesiącach z MSiT rozstanie się również wiceministers sportu i turystyki Anna Krupka, która startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. O tym, czy zamieni Warszawę na Brukselę będzie wiadomo pod koniec maja. MO

2019-05-14 23:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter