Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


EGIPT

Turyści ranni po
wybuchu bomby w Gizie

Trzy osoby zostały przewiezione do szpitali po tym, jak doszło do wybuchu bomby przy drodze prowadzącej do Wielkiego Muzeum Egipskiego.
W wyniku eksplozji ucierpieli turyści.

Bomba zawierająca gwoździe i kawałki metalu została zdetonowana zdalnie w momencie, kiedy drogą prowadzącą do budowanego Wielkiego Muzeum Egipskiego w Gizie przejeżdżał autokar z turystami, podaje agencja informacyjna Reuters. „Z 28 pasażerów trzech zostało przewiezionych do szpitali, pozostali doznali mniejszych urazów i zadrapań. Wszyscy otrzymali niezbędną pomoc i mogli kontynuować podróż” - napisała na swoim koncie na Twitterze Rania al-Maszat, minister turystyki Egiptu. Autokarem podróżowali turyści z RPA.

Do podobnego zdarzenia doszło w grudniu zeszłego roku, wówczas zginęło trzech Wietnamczyków i egipski przewodnik. - Kair oddalony jest o 750 km od Marsa Alam i blisko o 500 km od Hurghady – przypomina Marcin Małysz, dyrektor produktu i członek zarządu w Exim Tours. - W żaden sposób niedzielne wydarzenia nie wpływają na bezpieczeństwo oraz komfort wypoczynku nad Morzem Czerwonym. Przez weekend odnotowaliśmy jedynie jedno zapytanie od klientów, którzy mają wykupione wakacje na najbliższe terminy. Egipskie kurorty uznajemy za bezpieczne, a nasi klienci oraz agenci to wiedzą. Nie widzimy również spadku zainteresowania wypoczynkiem w tym pięknym kraju – konkluduje Marcin Małysz. MG

2019-05-20 12:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Alicja Redlich-Michalska z Kielc, właścicielka Biura Podróży Abex »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter