Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


ORAGANIZACJE TURYSTYCZNE
Agata Zięba prezesem LOT
Powiatu Limanowskiego

W początkach maja powołano do życia Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego, która ma promować region i wspomagać rozwój turystyki. Na czele stowarzyszenia stanęła Agata Zięba która jest wicestarostą powiatu limanowskiego. Prezes jest absolwentką zarządzania i administracji publicznej w Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University.


Karierę zawodową związała z samorządem. Od 16 lat pełni funkcję sołtysa wsi Zasadne. W 2006 r. została radną powiatu limanowskiego. W latach 2014 - 2018 była etatowym członkiem Zarządu Powiatu Limanowskiego, pracowała też w Komisji Kultury, Sportu i Turystyki oraz Komisji Bezpieczeństwa Obywateli. W obecnej kadencji jest członkiem Komisji Budżetowej oraz Komisji Bezpieczeństwa Obywateli.

Poza Agatą Ziębą we władzach LOT Ziemi Limanowskiej zasiedli: Ewa Filipiak (wiceprezes zarządu), Elżbieta Młynarczyk (skarbnik) oraz Janusz Pazdan i Paweł Tokarczyk (komisja rewizyjna).


Powołanie LOT Powiatu Limanowskiego zbiega się z zakończeniem zasadniczego etapu prac nad ustanowieniem Strategii Rozwoju Powiatu Limanowskiego na latach 2019 – 2025. Z dokumentu wynika, że turystyka ma być sektorem napędzającym lokalną gospodarkę. Aby się tak stało niezbędne są jednak inwestycje w bazę wypoczynkową i sportowo-rekreacyjną, także tworzenie nowych atrakcji i produktów turystycznych oraz rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej (zwłaszcza kolejowej). MO

2019-05-22 17:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Alicja Redlich-Michalska z Kielc, właścicielka Biura Podróży Abex »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter