Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TOUROPERATOR
Akcje Thomasa Cooka w dół 

Słabe wyniki finansowe były powodem spadku o 29 proc. wartości akcji spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie (poniżej 14 pensów). Jest to poziom niewiele wyższy o notowanego w lutym 2012 roku, kiedy firma była w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Broker z Citigroup wydał rekomendację sprzedaży z ceną docelową 0 pensów. Według Michaela Hewsona, głównego analityka w CMC Markets, kurs obniżył się właśnie z powodu tego wskazania maklerskiego.- Wczoraj zarząd poinformował, że otrzymał wiele propozycji sprzedaży linii lotniczych – mówił Michael Hewson dzień po ogłoszeniu wyników finansowych za pierwszy kwartał tego roku w rozmowie z BBC. Jego zdaniem problemem firmy są olbrzymie długi, co może spowodować konieczność sprzedaży tych aktywów po bardzo niskiej cenie, ponieważ inwestorzy i rynki mogą tracić wiarę w przywrócenie biznesu na właściwe tory.

Thomas Cook uzyskał od swoich banków zastrzyk gotówki w wysokości 300 milionów funtów, by mieć czas na spokojną sprzedaż linii lotniczych. Firma ma też zwolnić 100 osób ze swojej siedziby w Peterborough. Brytyjscy agenci zachęcają do wspierania koncernu i podkreślają, że jego bankructwo byłoby dla branży wielkim ciosem, podają brytyjskie media branżowe. Rzecznik prasowy Thomasa Cooka zapewnia natomiast, że firma posiada niezbędne środki by dalej działać, a wraz z nadchodzącym wysokim sezonem jej płynność finansowa poprawia się. MG

2019-05-24 16:45:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Alicja Redlich-Michalska z Kielc, właścicielka Biura Podróży Abex »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter