Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RANKING
Znamy najlepsze uczelnie kształcące na kierunkach turystycznych

28 maja odbyła się gala wręczenia dyplomów najlepszym uczelniom kształcącym na kierunkach turystycznych, które znalazły się na czele tegorocznego Rankingu Szkół Wyższych, przygotowanego przez redakcję „Wiadomości Turystycznych”.


Do rywalizacji przystąpiło 26 placówek, spośród których kapituła wyłoniła trzech zwycięzców i trzech wyróżnionych.

Zwycięzcą w kategorii profil praktyczny - ogólnoakademicki (mieszany) został Uniwersytet Łódzki. W kategorii profil ogólnoakademicki zwyciężył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, a wyróżnienia otrzymały Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. W kategorii profil praktyczny najlepsza okazała się Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, a wyróżnienie trafiło do Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie.

Tę część gali poprzedziła debata moderowana przez profesor Hannę Zawistowską z warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej z udziałem dyrektor warszawskiego Sheratona Marii Chludzińskiej, dyrektora ds. zasobów ludzkich w Grupie Orbis i Accor na Polskę i kraje bałtyckie Bartłomieja Szmajdzińskiego, prezesa Neckermanna Podróże Macieja Nykiela, wiceprezesa Związku Pracodawców Turystyki Lewiatan Józefa Ratajskiego, rektora Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie Włodzimierza Banasika i zastępcy dyrektora hotelu Lord w Warszawie Stefana Birka.

Paneliści reprezentujący zarówno środowisko wykładowców, jak i pracodawców, dyskutowali o systemie kształcenia i szkoleń w Polsce, kompetencjach i kwalifikacjach absolwentów i oczekiwaniach pracodawców względem przyszłych pracowników. Galę zakończył lunch i rozmowy kuluarowe. NEL

Więcej czytaj w numerze 11/2019 Wiadomości Turystycznych (1-15 czerwca)

Zamów prenumeratę   

 

2019-05-28 15:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Anna Michalec, właścicielka biura agencyjnego TURKUS w Koluszkach.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter