Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


ORGANIZACJE BRANŻOWE

Polska zyskuje na znaczeniu w UNWTO

Polska ma szansę stać się wiceprzewodniczącym krajem w regionalnej Komisji Europy UNWTO. W czasie 64. posiedzenia regionalnej Komisji Europy Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), która odbyła się 28 maja 2019 roku w Zagrzebiu, nasz kraj został nominowany do roli państwa wiceprzewodniczącego regionalnej Komisji Europy UNWTO.

Łącznie należy do niej 41 członków. Na zgromadzeniu Polskę reprezentowała delegacja pod przewodnictwem dyrektora generalnego Ministerstwa Sportu i Turystyki, Dariusza Rogowskiego. Na formalną nominację musimy jeszcze poczekać – oficjalne zatwierdzenie nastąpi w ramach głosowania podczas Zgromadzenia Ogólnego UNWTO, które odbędzie się we wrześniu tego roku w Petersburgu.

Stanowisko wiceprzewodniczącego pozwoli Polsce mocniej wpływać na planowanie i realizację działań Komisji. Nasz kraj chciałby włączyć się w projekty z zakresu agroturystyki, która ma być jednym z priorytetowych zadań w latach 2019-2021. „Polska planuje także dzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi szeroko pojętej polityki turystycznej” - napisało w komunikacie Ministerstwo Sportu i Turystyki. MG

2019-05-29 16:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Anna Michalec, właścicielka biura agencyjnego TURKUS w Koluszkach.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter