Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


SAMORZĄD

Warszawska Izba Turystyki  na temat bezpiecznego wypoczynku


W początkach czerwca Warszawska Izba Turystyki, wspólnie z Wyższą Szkołą Turystyki i Języków Obcych, zorganizowała konferencję „Bezpieczny urlop. Bezpieczne wakacje. Zdrowy Wypoczynek 2019 na Mazowszu”. Prelegentami byli m.in. przedstawiciele policji, straży pożarnej, wodnych służb ratunkowych i kuratorium.


Termin konferencji był nieprzypadkowy – za kilka tygodni rozpoczynają się wakacje, organizatorzy wyszli z założenia, że to dobra okazja, by poinformować uczestników, m.in. touroperatorów, przewoźników, o zagrożeniach jakie mogą czyhać na turystów korzystających ze zorganizowanego wypoczynku, także o tym w jaki sposób zminimalizować ryzyko wystąpienia takich zagrożeń.  

Występujący z prelekcjami przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Inspektoratu Transportu Drogowego, wodnych służb ratowniczych, kuratorium, zwrócili uwagę, że organizujący wycieczkę, kolonie czy obóz powinien się kierować nie tylko przepisami prawa, również zdrowym rozsądkiem.

Podczas konferencji nie zabrakło wykładów stricte turystycznych poświęconych m.in. strukturze ruchu turystycznego na Mazowszu, turystyce medycznej w regionie oraz szlakowi Mazowiecka Micha Szlachecka. MO

2019-06-05 17:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Anna Michalec, właścicielka biura agencyjnego TURKUS w Koluszkach.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter