Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PERSONALIA
Charis Theocharis nowym ministrem turystyki Grecji


Tekę ministra Charis Theocharis odebrał z rąk nowego premiera Kyriakosa Mitsotakisa. Nowy minister turystyki ma 49 lat i pochodzi z Aten. Jest absolwentem inżynierii oprogramowania Imperial College w Londynie. W toku kariery zawodowej związany był z sektorem prywatnym i publicznym. 

W drugi weekend lipca w Grecji odbyły się wybory parlamentarne, które przyniosły zmiany w układzie sił politycznych, a przez to i zmiany na kluczowych stanowiskach w państwie. Na czele rady ministrów stanął Kyriakos Mitsotakis. W nowym rządzie stery nad ministerstwem turystyki powierzył Charisowi Theocharisowi. Wiceministrem mianowano został Manos Konsolas.
W latach 2011 – 2012 pełnił funkcję sekretarza generalnego ds. systemów informatycznych. Zasłynął z wprowadzenia narzędzi mających zmniejszać biurokrację i obniżać koszty jej funkcjonowania. W latach 2013 – 2014 został sekretarzem generalnym ds. finansów publicznych przy Ministerstwie Finansów. W latach 2015 – 2016 zasiadał w greckim parlamencie z ramienia partii Potami, zrzekł się jednak członkostwa w partii i od kwietnia 2016 występował jako poseł niezależny, w lipcu 2016 r. założył zaś partię Dimokratiki Efthini, z której po kilku miesiącach również wystąpił. Od grudnia 2018 r. jest członkiem partii Nowa Demokracja. MO

2019-07-11 11:18:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter