Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TOUROPERATORZY
Egzotyka rośnie dwucyfrowo

O kilkadziesiąt procent wzrosła sprzedaż oferty zimowej rok do roku – deklarują touroperatorzy. Piotr Henicz, wiceprezes Itaki, jest wyraźnie zadowolony ze sprzedaży zimy. – Już teraz notujemy 60-proc. wzrost sprzedaży rok do roku.


 - Dotyczy to zarówno pobytów wypoczynkowych, jak i objazdówek. Widzimy też, że „zima” ma coraz większy udział w całkowitych przychodach w całorocznej sprzedaży, co jest bardzo korzystne dla biur z tak szeroką ofertą jak nasza – mówi Henicz. W Itace dużym powodzeniem cieszą się dalekie kraje. Mowa o czarterach na Malediwy, Madagaskar, do Omanu, na Zanzibar, a także do Emiratów Arabskich, na Kubę i Wyspy Zielonego Przylądka. Najlepszą sprzedaż z bliższych kierunków mają Wyspy Kanaryjskie i Egipt. – Pozytywnym trendem jest wyraźny wzrost rezerwacji wyjazdów w przedsprzedaży, co zbliża nas do rynków zachodnich, cieszy też rosnący udział hoteli wysokiej klasy – mówi Piotr Henicz.

 Dobrze idzie także Rainbowowi. – Na koniec lipca odnotowaliśmy 18,6 proc. wzrostu sprzedaży oferty zimowej rok do roku. Najczęściej wybierane są Meksyk, Kenia, Tajlandia, Kuba oraz Emiraty Arabskie, na popularności zyskują Indie. Możemy już mówić o ponad dwukrotnym wzroście sprzedaży w porównaniu z rokiem poprzednim, na co wpływ miało na pewno wprowadzenie Goa z bezpośrednim lotem z Warszawy.M

Więcej czytaj w numerze 17/2019 Wiadomości Turystycznych (1-15 września).

 
Zamów prenumeratę


2019-08-29 09:14:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Sylwia Lach-Włodarska, właścicielka Biura Podróży One2Fly Agent Roku 2019 »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter