Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LUDZIE
Ali-Asghar Mounesan ministrem turystyki Iranu

W związku z dynamicznie rosnącą liczbą turystów w Iranie, władze zdecydowały się powołać ministerstwo turystyki. Na jego czele stanął prezes tamtejszej organizacji turystycznej Ali-Asghar Mounesan. 

W coraz bardziej atrakcyjnym dla turystów Iranie nie było do tej pory ministerstwa dedykowanego turystyce. Wszystko zmieniło się w tym roku, kiedy władze zadecydowały o utworzeniu Ministerstwa Turystyki, Dziedzictwa Kulturowego i Rzemiosła. Resortem pokieruje Ali-Asghar Mounesan, mianowany na to stanowisko przez prezydenta Hassana Rouhaniego.

Nowy minister, pełniący też funkcję wiceprezydenta kraju, w ostatnich dwóch latach był prezesem Organizacji Turystyki, Dziedzictwa Kulturowego i Rzemiosła – podmiotu zajmującego się m.in. promocją turystyczną Iranu.

Wcześniej stał na czele strefy wolnego handlu na wyspie Kisz w Zatoce Perskiej, był menadżerem generalnym w fundacji Mostazafan należącej do firmy Atisaz, podobne stanowisko piastował też w Organizacji Projektowania i Rozwoju przy urzędzie miasta Teheran. MO

2019-09-09 12:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Sylwia Lach-Włodarska, właścicielka Biura Podróży One2Fly Agent Roku 2019 »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter