Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PATRONAT

Włącz się do akcji CZYSTA WKRA

Mazowiecka Regionalna OrganizacjaTurystyczna zaprasza wszystkich do włączenia się w 10. odsłonię akcji "Czysta Wkra." Akcja wpisująca się w misję organizacji promowania turystyki zrównoważonej ma na celu pomoc przy oczyszczeniu nurtu i brzegów jednej z najbardziej obleganych przez turystów rzek na Mazowszu – Wkry, także zwrócenie uwagi na problem kurczeniasię zasobów wody słodkiej w kraju.

 

12 października (w sobotę) do dyspozycji uczestników zostanie oddana niemal cała rzeka na odcinku 200 km. W 10 lokalizacjach na różnych odcinkach Wkry na chętnych będą czekały kajaki i sprzęt niezbędny do sprzątania. Akcja w punktach startowych rozpoczyna się o godz. 10:00. Kilka godzin później, o godz. 14.00 na plaży Twierdza Modlin nad Narwią (ul. Mieszka I 62A, Nowy Dwór Mazowiecki) odbędzie się finał akcji, w ramach którego będzie ognisko, występy artystyczne, quizy i konkursy, zajęcia sportowe, a pod wieczór klimatyczny spacer po Twierdzy Modlin z płonącymi pochodniami.

Dla osób które znajdą i dowiozą do punktu zbiórki odpadów opony czekają ufundowane przez TOR Modlin, ośrodek doskonalenia techniki jazdy, kursy bezpiecznej jazdy samochodem z uznanymi instruktorami. Akcję wspierają mistrzowie wioślarscy: Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski. Podczas finału będzie można z nimi porozmawiać, poznać tajniki tej dyscypliny sportu oraz spróbować swych sił na sportowej łodzi wioślarskiej. Przez cały dzień prowadzony będzie konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcia z Akcji CZYSTA WKRA. Zdjęcia opublikowane na Facebooku lub Instagramie z 2 hashtagami: #konkurs #czystawkra zostaną ocenione przez jury, a zwycięzcy otrzymają cenne nagrody.

Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Gmina Strzegowo, Gmina Sochocin, Nowy Dwór Mazowiecki, Gmina Joniec, Gmina Pomiechówek, Gmina Baboszewo, Gmina Nasielsk. Partnerami wydarzenia są: Lokalna Organizacja Turystyczna 3 Rzeki, Towarzystwo Wisła Dla Wioślarzy, Ratownictwo Wodne - Ochotnicza Straż Pożarna Nowy Dwór Mazowiecki, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Nowy Dwór Mazowiecki. MO, foto MROT.


2019-10-11 13:30:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter