Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 

»


WARSZTATY
Kociewie przyjazne rowerzystom

Podczas warsztatów uczestnicy pod okiem ekspertów zastanawiali się nad możliwościami tworzenia nowych szlaków rowerowych na obszarze Kociewia, także jak powinny wyglądać miejsca przyjazne rowerzystom.

Z roku na rok na Kociewiu zauważalny jest wzrost zainteresowania turystyką aktywną, zwłaszcza rowerową. W ostatnim czasie na obszarze regionu opracowano projekt, którego celem jest stworzenie rekomendacji dla dwóch grup interesariuszy: administracji publicznej (samorządów, nadleśnictwa) i branży turystycznej, na temat tego w jaki sposób podnosić jakość szlaków i infrastruktury towarzyszącej, oraz jak kreować ofertę i obsługę turysty rowerowego przez gestorów turystycznych, tworząc miejsca z certyfikatem „Miejsce Przyjazne Rowerzystom”.

Projekt zainicjowano we wrześniu br. konferencją nt. miejsc przyjaznych rowerzystom na Kociewskich Trasach Rowerowych. W drugiej połowie października przeprowadzono natomiast warsztaty w Kręgskim Młynie k. Starogardu Gdańskiego i w Gościńcu nad Wisłą, osobno dla samorządów i nadleśnictw, osobno dla branży turystycznej. Podczas warsztatów Piotr Kończewski, dyrektor biura LOT Kociewie wprowadził uczestników w temat Kociewskich Tras Rowerowych. Pierwsza grupa skoncentrowała się na omawianiu kwestii związanych ze stanem infrastruktury rowerowej i tworzeniem nowych szlaków. Druga zastanawiała się nad kryteriami, jakie powinno spełniać Miejsce Przyjazne Rowerzystom. Jako eksperci wystąpili przedstawiciele Pomorskiej ROT, Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego, także konsultant turystyczny. W warsztatach uczestniczyło w sumie ok. 40 osób. MO, Julita Dembek, foto LOT Kociewie

2019-10-29 10:17:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Sylwia Lach-Włodarska, właścicielka Biura Podróży One2Fly Agent Roku 2019 »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter