Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KONFERENCJA

Coraz więcej Polaków w Styrii

U progu sezonu zimowego przedstawiciele regionów narciarskich w Styrii: Schladming-Dachstein i Murau-Murtal zapoznawali dziennikarzy z Polski z nowościami w ofercie.

Z sezonu na sezon Styria zyskuje na popularności jako kierunek wypraw narciarskich Polaków. Tylko w ubiegłym sezonie zimowych wypoczywało ich w tym regionie niemal 20 tys., czyli o 3,8 proc. więcej niż rok wcześniej (wszystkich turystów było ok. 1,8 mln). Spędzili tam średnio 4,6 nocy, a więc dłużej niż wynosi średni czas pobytu wszystkich gości (3,3 nocy). Organizacje odpowiedzialne za promocję turystyczną Styrii, chcąc wzmacniać wśród Polaków zainteresowanie tym obszarem narciarskim, przedstawiły w początkach listopada nowości w ofercie dwóch popularnych regionów narciarskich: Schladming-Dachstein i Murau-Murtal.

Reprezentujący pierwszy z nich, Mathias Schattleitner, opowiadał m.in. o nowych inwestycjach w infrastrukturę narciarską: kolejce Plainbahn (koszt inwestycji 26,5 mln euro) oraz o projekcie kulinarnym „Almkulinarik by Richard Rauch”, w ramach którego zimą w wybranych 14 gospodach regionu będą serwowane lokalne kulinarne przysmaki, ale w nowoczesnej odsłonie.

Przedstawicielka regionu urlopowego Murau-Murtal - Petra Moscher -- poinformowała o inwestycji zwiększającej bezpieczeństwo, jaką poczyniono w ostatnim czasie w Lachtal. Rozbudowano tam system naśnieżania, jednocześnie utworzono nowy stok o długości kilometra. W Gaaler Lifte natomiast stworzono tzw. Ski GaalaXie - trasę dla początkujących narciarzy, saneczkarzy i bobsleistów. MO

2019-11-08 08:28:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter