Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LUDZIE

Alessandra Priante dyrektorem regionalnym UNWTO na Europę


W listopadzie UNWTO powołało Alessandrę Priante na stanowisko dyrektora regionalnego odpowiedzialnego za Stary Kontynent. Nowa dyrektor regionalna w ciągu kariery zawodowej związana była mocno z kulturą.

Priante jest absolwentką studiów z zakresu administracji na Uniwersytetach Luigi Bocconi, Luiss Guido Carli, ma też międzynarodowy tytuł magistra z zarządzania audiowizualnego. W początkach kariery zawodowej związana była z sektorem bankowym (pracowała m.in. jako analityk finansowy dla jednego z mediolańskich banków). W późniejszych latach zbliżyła się do kultury. Jako starszy menadżer projektu pracowała w rzymskim Instituto Mnemosyne przy wymianie kulturalnej z Azją. W 2002 r. rozpoczęła pracę w Ministerstwie Kultury, w którym kierowała m.in. departamentem odpowiedzialnym za rozwój i studia; była też doradcą w zakresie relacji międzynarodowych. W latach 2010 – 2014 jako dyplomatyczny przedstawiciel ds. kultury na region Zatoki Perskiej reprezentowała Ministerstwo Spraw Zagranicznych, równocześnie (w latach 2009 – 2015) była dyplomatycznym przedstawicielem przy Radzie Europy i Komisji Europejskiej ds. funduszy audiowizualnych. W 2015 r. nawiązała ściślejsze relacje z UNWTO i OECD, stając się szefową ds. stosunków międzynarodowych w polityce turystycznej (UNWTO, OECD, EUROPE) i będąc oficjalnym reprezentantem Włoch w tych instytucjach.

W ostatnich miesiącach pełniła funkcję dyrektora ds. stosunków międzynarodowych i protokołu polityki turystycznej w Ministerstwie Rolnictwa, Żywności, Leśnictwa i Polityki Turystycznej. MO2019-11-14 16:46:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter