Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LUDZIE

Andrzej Gut-Mostowy kandydatem na wiceministra turystyki

Kandydat na wiceministra turystyki ma doświadczenie w polityce, jest też przedsiębiorcą związanym z branżą turystyczną.


Odkąd okazało się, że turystyka zostaje odłączona od MSiT, a włączona do Ministerstwa Rozwoju, branża turystyczna niecierpliwie czeka na informację o tym, kto odpowiadać będzie za nią w tym resorcie. Póki co najpoważniejszym (i jedynym, o którym mówi się w tym kontekście) kandydatem na stanowisko wiceministra pozostaje Andrzej Gut-Mostowy.

Nie bez kozery, jak informowaliśmy na łamach październikowego wydania Wiadomości Turystycznych (WT 19/2019), jeszcze we wrześniu, podczas trwania kampanii wyborczej, wicepremier Jarosław Gowin (Porozumienie) ogłosił, że jeśli Zjednoczona Prawica będzie tworzyła nowy rząd, oficjalnym kandydatem jego partii na to stanowisko będzie właśnie Gut-Mostowy.

59-letni zakopiańczyk to znany samorządowiec i polityk. Karierę rozpoczynał w latach 90. XX w. jako radny rady miasta i członek zarządu miasta Zakopane, potem też radny sejmiku małopolskiego. W latach 2005 – 2014 był posłem na sejm z listy PO.

Poza działalnością polityczną Andrzej Gut-Mostowy prowadzi też działalność gospodarczą. W Zakopanem zarządza hotelem Sabała i ma stację narciarską Witów-Ski. W ostatnich latach dał się poznać jako propagator rozwoju turystyki: był jednym z założycieli Małopolskiej Organizacji Turystycznej, jako poseł zasiadał w podkomisji stałej ds. rozwoju i promocji turystyki. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Programowej ds. Rozwoju i Promocji Turystyki w Małopolsce – ciała doradczego Zarządu Województwa Małopolskiego. MO

2019-11-18 11:23:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter