Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WARSZTATY

Kadry informacji turystycznej z Pomorza Zachodniego przeszkolone

Zachodniopomorscy pracownicy punktów informacji turystycznej szkolili się z tematycznych szlaków kulturowych Pomorza Zachodniego. Poznawali ich potencjał i znaczenie w budowaniu tożsamości dziedzictwa regionu. 

Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Polską Organizacją Turystyczną zorganizowały w Szczecinie szkolenie dla kadr informacji turystycznej Pomorza Zachodniego. 2-dniowe warsztaty dotyczyły szlaków kulturowych stanowiących jedne z ważniejszych produktów turystycznych tego regionu Polski.

Pierwszego dnia uczestnicy dowiedzieli się m. in. jak wygląda aktualna sieć realnych i wirtualnych szlaków dziedzictwa kulturowego na obszarze Pomorza Zach., w jaki sposób tworzone są tematyczne szlaki kulturowe, jak wyglądają geograficzne i historyczne uwarunkowania rozwoju tych szlaków, także jak zmienia się atrakcyjność turystyczna regionu w oczach mieszkańców, turystów w związku z ich budową. Mieli też okazję zapoznać się z ofertą Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz nowym produktem turystycznym – „Szlakiem Pivnym”.

Drugiego dnia uczestnicy wyruszyli w teren przemierzając Szlak Gryfitów, czyli jeden z największych szlaków kulturowych znajdujących się m.in. na terenie woj. zachodniopomorskiego. Podczas podróży studyjnej zwrócono szczególną uwagę na to w jaki sposób promować miejsca i atrakcje turystyczne wykorzystując narzędzia storytellingu. MO, Magdalena Olejniczak, foto ZROT

2019-11-26 11:12:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Małgorzata Wierzbicka, współwłaścicielka biura podróży Wibiki Travel w Kościanie. » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter