Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WYDARZENIA

Witold Bańka symbolicznie oddał turystykę minister Emilewicz

Gala wręczenia Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej była okazją do symbolicznego przekazania turystyki przez byłego ministra sportu i turystyki Witolda Bańkę minister rozwoju Jadwidze Emilewicz. 

- Turystyka wraca na łono gospodarki po kilku latach przerwy. To jest znaczący segment polskiej gospodarki, który wypracowuje 6 proc. polskiego PKB, zatrudnia setki tysięcy pracowników – mówi minister Emilewicz i dodaje, że są miasta w Polsce, w których kilkanaście procent dochodów pochodzi właśnie z właśnie z tego sektora.Minister odbyła już pierwsze spotkania z przedstawicielami branży i zainspirowana słowami wiceprezesa LOT postawiła przed przedsiębiorcami wyzwanie, by w ciągu dwóch lat zwiększyli wpływy do PKB o 4 proc.

Szefowa resortu rozwoju zwraca uwagę, że turystyka to branża, która „idzie w parze” z każdym sektorem gospodarki, podkreśla, że staliśmy się drugim najchętniej wybieranym krajem dla zagranicznych inwestycji w Europie i piątym na świecie. - Chciałabym złożyć pewne zobowiązanie: w tych działaniach i pracach, które państwo prowadzą, dostarczając nowe produkty turystyczne na rynek, będziemy chcieli państwa wspierać, promować, nie tylko przez POT, ale też przez inne agencje, które służą budowaniu polskiej marki i wsparciu polskiego eksportu. Drzwi Ministerstwa Rozwoju są dla państwa zawsze i będą szeroko otwarte. Przed nami wiele wyzwań legislacyjnych i obiecuję, że wspólnie doprowadzimy do końca te rozpoczęte przez pana ministra, jak i te, które znalazły się w przygotowanej wspólnie z MSiT Białej Księdze– konkluduje minister. MG

2019-11-29 15:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Małgorzata Wierzbicka, współwłaścicielka biura podróży Wibiki Travel w Kościanie. » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter