Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KOMUNIKAT

MSZ ostrzega przed wyjazdami
do Chin

Wybierającym się do Chin turystom resort spraw zagranicznych zaleca bieżące śledzenie komunikatów dotyczących wirusa publikowanych przez m.in. Główny inspektorat Sanitarny oraz międzynarodowe porty i linie lotnicze, które podejmują własne działania prewencyjne.

Od kilku tygodni świat walczy z koronawirusem 2019-nCoV, którego pochodzenie nie jest póki co znane. Wirus wywołujący zapalenie płuc uśmiercił już 56 osób na całym świecie, 2000 jest zarażonych. Chorzy pochodzą głównie z miasta Wuhan (Środkowe Chiny), gdzie wirus po raz pierwszy zlokalizowano, pojedyncze przypadki wykryto też w Kanadzie, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Nepalu, Malezji, Australii i na Starym Kontynencie – we Francji.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało specjalny w związku z pojawieniem się niebezpieczeństwa. Odradza w nim podróże, które nie są konieczne, do chińskiej prowincji Hubei: - Na terenie prowincji Hubei wystąpiły liczne przypadki zakażenia koronawirusem nowego typu. W celu zapobieżenia dalszym zakażeniom miejscowe władze wprowadziły dla wybranych miast prowincji, w tym stolicy Wuhan, ograniczenia w poruszaniu się osób i pojazdów obejmujące m.in. zakaz opuszczania miasta – można przeczytać w komunikacie.

MSZ informuje, że ze względu na obchody Chińskiego Nowego Roku należy liczyć się ze zwiększonym ruchem osób w całym kraju, co może przyczynić się do dalszego rozprzestrzeniania wirusa. Resort zaleca śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa przed podjęciem decyzji o wyjeździe w region Azji, w szczególności Azji Południowo-Wschodniej. Najbardziej aktualne komunikaty można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. - Rekomendujemy także obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne. MO

2020-01-27 10:43:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter