Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KORONAWIRUS

Trump zakazał podróży do USA z Europy

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, podpisał proklamację zawieszającą możliwość wjechania na teren USA obcokrajowcom, którzy w ciągu ostatnich 14 dni przed przyjazdem do kraju przebywali w jednym z wymienionych państw europejskich, w tym w Polsce.

Trump zakazał wjazdu do kraju osobom podróżującym z krajów strefy Schengen, a zatem z Austrii, Belgii, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Islandii, Włoch, Litwy, Liechtensteinu, Łotwy, Luksemburga, Malty, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii, czytamy na stronie internetowej amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Decyzja nie dotyczy osób, które mają stały pobyt na terenie USA, (generalnie) najbliższych członków rodziny obywateli amerykańskich i innych osób wymienionych w dokumencie (m.in. obywateli Wielkiej Brytanii). Decyzja zaczyna obowiązywać w piątek, 13 marca i jest ważna przez 30 dni.

W styczniu i w lutym rząd Stanów Zjednoczonych podjął podobne decyzje wobec osób, które przebywały w Chinach i Iranie. MG

2020-03-12 08:43:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter