Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WYDARZENIE

O turystyce na Podlasiu

Region powinien wykorzystywać atrakcyjność przyrodniczą, kulturowądo tworzenia produktów turystycznych, uważają uczestnicy spotkania branżowego dot. turystyki w woj. podlaskim.

W początkach marca odbyło się w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie spotkanie branżowe pod hasłem „Turystyka 2020”. Na konferencję organizatorzy – Departament Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podlaskiego i Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna – zaprosili przedstawicieli organizacji turystycznych, środowisk naukowych, pracowników parków narodowych i samorządowców. Rozmawiano na nim o kierunkach rozwoju turystyki regionie, skupiając się na obszarach cennych przyrodniczo i kulturowo. Uczestnicy zgodzili się, że kluczem do rozwoju turystyki na obszarze tak bogatym w atrakcje kulturowe, przyrodnicze jest tworzenie produktów turystycznych z nimi związanych.

Podniesiono też temat rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki w kontekście współczesnych trendów w podróżowaniu. Jak zauważyła dr Bożena Nienałtowska, prezes Podlaskiej ROT, choć Podlasie ma duży potencjał jeśli chodzi o rozwijanie tego segmentu turystyki, istotne jest, by gospodarstwa agrotrystyczne podnosiły swoją konkurencyjność poprzez różnicowanie oferty i wprowadzały innowacje produktowe, tylko w ten sposób będzie można udanie konkurować o współczesnego turystę. MO, foto Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

2020-03-12 14:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter