Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WSPARCIE W KRYZYSIE

Bułgaria dopłaci do turystów czarterowych

W bułgarskim parlamencie trwają obecnie prace nad zapewnieniem wsparcia turystyce. Dyskutowany jest pomysł płacenia touroperatorom 35 euro za każdego dostarczonego czarterem turystę.


W połowie maja w Bułgarii w ramach odmrażania turystyki uruchomiono małe obiekty noclegowe. Władze mają nadzieję, że zmotywuje to Bułgarów do podjęcia podróży po kraju, zwłaszcza że zobowiązały się dofinansować ich wakacje, przyznając m.in. bony wypoczynkowe.

Jednocześnie już teraz myśli o przyciągnięciu turystów zagranicznych. W parlamencie trwają prace nad uchwaleniem tzw. Ustawy zdrowotnej, w której znalazł się zapis dotyczący wsparcia turystyki. Zgodnie z zapisem, Ministerstwo Turystyki ma zapłacić touroperatorom 35 euro za każdego turystę zagranicznego dostarczanego przy pomocy bułgarskich czarterów. Środki będą wypłacane jedynie w przypadku czarterów z conajmniej setką turystów.

Jak informuje TraveBulgaria.news, w ubiegłym roku zrealizowano ok. 13 tys. czarterów do Bułgarii (na lipiec i sierpień tego roku zaplanowanych było 9 tys. takich lotów). MO

 

2020-05-15 13:39:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter