Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


INWESTYCJE

Powstaje nowe Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz
 

Część pomieszczeń Centrum zostanie przeznaczona na Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście i punkt informacji o więźniach KL Auschwitz.

W połowie maja w Muzeum Auschwitz rozpoczęła się realizacja projektu pt. „Zwiększenie dostępu do zasobów kultury poprzez rozbudowę trasy zwiedzania Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau o przestrzeń poobozową budynków Schlachthaus i Molkerei oraz przebudowę sali kinowej”. W jego ramach ma powstać m.in. nowe Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz. Centrum znajdować się będzie w budynku, z którego przejściem podziemnym będzie można dostać się na teren byłego obozu. Ma sąsiadować z parkingiem, który również uwzględniono w projekcie.

Inwestycja ma być ukończona w 2023 r., ale już w przyszłym roku odwiedzający będą mogli skorzystać z wyremontowanej sali kinowej, gdzie prezentowany ma być nowy film wstępny. W następnych etapach otwarte zostanie Centrum Osób Odwiedzających, informacja, także infrastruktura podziemna i naziemna. Co istotne, część pomieszczeń nowego centrum będzie wykorzystywana na potrzeby Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz punktu informacji o więźniach KL Auschwitz.

Koszt projektu to ponad 59 mln złotych, dofinansowanie ze środków europejskich wyniesie ponad 27 mln złotych. MO


2020-05-18 10:11:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter