Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


SEZON TURYSTYCZNY 2020

Gruzja otworzy granice dla turystów 1 lipca

Trwają rozmowy z państwami sąsiadującymi z Gruzją na temat tworzenia korytarzy na granicach, które umożliwiałyby bezpieczny ruch turystyczny między państwami.

Gruzja jest jednym z krajów, które pandemia koronawirusa dotknęła w niewielkim stopniu, dlatego władze chcą w miarę szybko przywrócić normalne funkcjonowanie w państwie, a turystyce zapewnić odpowiednie warunki do restartu. Niedawno premier Gruzji oznajmił, że podejmowane są działania w celu przywrócenia międzynarodowego ruchu turystycznego. - Bazując na dwustronnych negocjacjach będziemy tworzyć bezpieczne korytarze na granicach lądowych z krajami sąsiadującymi, które są dla nas ważne z punktu widzenia turystyki. Będziemy jednym z pierwszych krajów, który przyjmie turystów z zagranicy - powiedział premier Giorgi Gacharia, wyjaśniając że nastąpi to już 1 lipca. W połowie czerwca mają natomiast wznowić działalność obiekty turystyczne. Wkrótce ruszy certyfikacja obiektów noclegowych i gastronomicznych, która ma zapewnić turystom bezpieczny wypocznek.

Premier poinformował też, że w ramach wsparcia sektora turystycznego przedsiębiorcy zostaną zwolnieni z płacenia podatku od nieruchomości w 2020 r., wprowadzone będą też subsydia na spłaty pożyczek w wysokości do 1,3 mln euro. MO

2020-05-20 11:54:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter