Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WYDARZENIE

O winach Palatynatu

24 czerwca Niemiecki Instytut Wina zorganizował ostatnie przed wakacjami wideospotkanie połączone z degustacją niemieckich win. Tym razem webinar dotyczył win z regionu Palatynatu.

W prowadzonym przez Annę Gmurczyk spotkaniu o winach opowiadał Tomasz Prange-Barczyński, dziennikarz i krytyk winiarski. Ekspert podkreślił, że Palatynat to drugi pod względem wielkości region winiarski w Niemczech (23,5 tys. ha - dane za 2018 r.), na jego obszarze znajduje się ponad 300 winnic, jest kojarzony przede wszystkim z Rieslingami (stanowią 1/5 wszystkich upraw), hoduje się tam też takie odmiany jak Dornfelder, Mmüller-Thurgau czy Burgundery, w tym Weißburgundery, które uczestnicy mieli okazję degustować.

Winiarze z Palatynatu chętnie chwalą się swoimi winami, dlatego w regionie nie brakuje wydarzeń związanych z winami. We wrześniu w miejscowości Bad Dürkheim - znanej z restauracji w kształcie wielkiej beczki - odbywa się Festiwal Wina, który przyciąga rocznie tysiące turystów.

Nie można zapomnieć o Niemieckiej drodze winnej (Deutsche Weinstraße), słynnej trasie winiarskiej biegnącej z Bockenheim do granicy z Francją, którą można przemierzyć pieszo lub na rowerze, odwiedzając słynne winiarskie miejscowości. Palatynat warto odwiedzić również ze względu na wiele ciekawych atrakcji, jak zamek Hambacher czy zamek Trifels, w którym więziony był swego czasu król Ryszard Lwie Serce. MO

2020-06-25 13:21:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter