Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LUDZIE

Wybierała członkiem zarządu woj. dolnośląskiego odpowiedzialnym za turystykę


Nadzorujący turystykę w regionie Paweł Wybierała chce m.in. zwiększyć liczbę miejsc noclegowych na Dolnym Śląsku. Urodzony we Wrocławiu Wybierała jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku filozofia oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w turystyce i hotelarstwie.

W połowie czerwca z funkcji członka zarządu województwa dolnośląskiego został odwołany Michał Bobowiec, który odpowiadał za kulturę, sport i turystykę. Odwołanie nastąpiło na wniosek macierzystego klubu Bobowca, Bezpartyjnych Razem, negatywnie oceniającego działalność samorządowca w podległych mu obszarach. Członkowi zarządu wytykano m.in. opieszałość i brak pomysłów w działaniach związanych z promowaniem regionu. Pod koniec czerwca radni sejmiku większością głosów zdecydowali, że w składzie zarządu województwa dolnośląskiego zastąpi go Paweł Wybierała.

W początkach kariery zawodowej związany był z mediami, później stał na czele Gminnego Zespołu Kultury i Bibliotek w Krośnicach i Schroniska Młodzieżowego w Krośnicach. Od 2010 r. działa w samorządzie: najpierw jako burmistrz Milicza, potem kierownik Wydziału Promocji i rzecznik prasowy starosty lubińskiego, radny powiatu milickiego, a od 2018 r. był radnym rady miejskiej w Miliczu.

Paweł Wybierała już ma plany dotyczące rozwoju turystyki w regionie: chce wytypować kluczowe atrakcje turystyczne, które promowano by wśród turystów intensywniej niż pozostałe; inne atrakcje i obiekty planuje objąć wprowadzić do parków kulturowych; zamierza też zwiększyć liczbę obiektów noclegowych i rozbudować sieć ścieżek rowerowych. MO, foto biuro prasowe UMWD

2020-06-26 11:14:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Anna Michalec, właścicielka biura agencyjnego TURKUS w Koluszkach.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter