Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BON TURYSTYCZNY

ZUS: uruchomiliśmy infolinię w sprawie bonu turystycznego

Od dziś (24 lipca) działa całodobowa infolinia, na której można uzyskać informacje dotyczące Polskiego Bonu Turystycznego. W ciągu czterech pierwszych godzin od momentu uruchomienia numeru telefonu 22 11 22 111, konsultanci odebrali ponad 1 tys. telefonów.
 

Wśród dzwoniących są zarówno turyści jak i przedsiębiorcy, którzy chcą przystąpić do programu. Pytania mogą też przesyłać drogą mailową na adres bon@zus.pl. Obsługa bonu będzie prowadzona przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby z niego skorzystać, trzeba mieć profil na PUE ZUS - można go założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Wkrótce na PUE ZUS, w roli "Ogólny", w panelu bocznym powstanie osobna zakładka dla podmiotów turystycznych (udostępniona z 24 na 25 lipca) oraz osób korzystających z bonu (udostępniona z 31 lipca na 1 sierpnia).

Bon będzie można aktywować na PUE w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami) po podaniu danych kontaktowych (adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego). Firmy i organizacje pożytku publicznego, które chcą przystąpić do programu, mogą za pośrednictwem PUE ZUS złożyć oświadczenie, dzięki czemu zostaną wpisane na listę podmiotów turystycznych prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT).

Na
jej stronach internetowych (www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel) opublikowana zostanie lista zarejestrowanych podmiotów turystycznych, które mają prawo akceptować płatności za pomocą bonu. Aby z niego skorzystać, należy podać przy rozliczeniu numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny. ZUS zapewni system do obsługi uprawnień do bonu i uprawnień podmiotów turystycznych, obsługi płatności oraz o rozliczeń transakcji płatności z podmiotami turystycznymi i organizacjami pożytku publicznego. MG

2020-07-24 14:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter