Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


SEZON TURYSTYCZNY 2020

Chorwacka branża turystyczna ma powody do radości
 

Liczba turystów którzy w tym roku wypoczywali w Chorwacji odpowiada 40 proc. wszystkich turystów, którzy odwiedzili kraj w ubiegłym roku. To lepiej niż prognozowano u progu sezonu turystycznego.

Wiele wskazuje na to, że tegoroczny, wyjątkowy sezon letni będzie dla chorwackiej turystyki udany. Jak podał kilka dni temu Kristjan Staničić, dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, liczba turystów którzy w tym roku wypoczywali w kraju stanowi 40 proc. wszystkich turystów przyjętych w 2019 r. To zaskakująco dobry wynik, bowiem jeszcze kilka miesięcy temu minister turystyki Chorwacji, Gari Cappelli, wyrażał nadzieję, że kraj zdoła osiągnąć w tym roku maksymalnie 30 proc. wyniku z 2019 r.

Kristjan Staničić poinformował o tym w czasie spotkania z przedstawicielami niemal 30 lokalnych organizacji turystycznych z całego kraju. Przypomniał też, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną na świecie, Chorwacja skoncentrowała swoje działania promocyjne na rynkach najbliższych: w Słowenii, Austrii, Czechach i na Węgrzech. Spore liczby turystów z tych krajów wskazują, że było to dobre posunięcie. MO2020-07-24 16:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter