Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LUDZIE

Nikołowa za Nikolinę Angelkową na stanowisku minister turystyki Bułgarii
 

Dotychczasowa minister turystyki odeszła po tym jak branża turystyczna krytycznie odnosiła się do jej zaangażowania w pomoc sektorowi pogrążonemu w kryzysie w związku z pandemią.

W ubiegłym tygodniu nastąpiły przetasowania w rządzie bułgarskim. W jego składzie znalazło się pięciu nowych ministrów, w tym odpowiedzialna za turystykę - Mariana Nikołowa.

Nowa minister turystyki urodziła się w Botewgradzie. Jest absolwentką prawa Nowego Uniwersytetu Bułgarskiego w Sofii, oraz administracji i prawa unijnego Uniwersytetu Sofijskiego im. św. Klemensa z Ochrydy. Odbyła też szkolenia i kursy w różnych instytucjach europejskich (m.in. Europejskim Instytucie Administracji Publicznej w Holandii; Fińskim Instytucie Zarządzania Publicznego; Europejskiej Akademii Podatków, Gospodarki i Prawa w Niemczech).

Od 2018 r. pełni funkcję wicepremier ds. polityki gospodarczej i demograficznej, od ubiegłego roku odpowiada też za cyberbezpieczeństwo. Wcześniej obejmowała stanowiska eksperckie m.in. w Ministerstwie Administracji Państwowej i Reformy Administracyjnej. Była dyrektorem ds. prawnych i regulacyjnych w Ministerstwie Rolnictwa i Żywności. Jak podają bułgarskie media, Nikołowa nie ma doświadczenia w dziedzinie turystyki. MO

2020-07-27 11:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter