Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


SEZON 2020
Loty z Polski do Turcji, Tunezji
znów możliwe
 

Od 29 lipca obowiązuje nowe  rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Zakaz ruchu lotniczego wprowadzono dla 2 kierunków europejskich.

Rozporządzenie wskazuje do których krajów może się odbywać ruch lotniczy z/do Polski. Według obecnie obowiązującego roporządzenia taki ruch jest możliwy z państwami członkowskimi EFTA, EOG, Szwajcarią oraz krajami Unii Europejskiej z wyjątkiem Szwecji, Portugalii oraz dodanych ostatnio Czarnogóry i Luksemburga.

Jesli chodzi o pozostałe kraje, Polacy mogą się dostać drogą lotniczą do Algierii, Gruzji, Japonii, Kanady, Maroka, Tajlandii, Nowej Zelandii, Albanii, na Białoruś, do Korei Płd., Rwandy, na Ukrainę oraz dodanych w najnowszym rozporządzeniu Tunezji i Turcji. W projekcie tego aktu prawnego na liście był również Egipt, ostatecznie jednak wycofano go z listy. 

Zakaz lotów do wybranych krajów nie oznacza, że Polacy nie mają do nich wstępu. Mogą do nich wjechać innym środkiem transportu lub drogą lotniczą, ale w ramach lotów przesiadkowych.

Rozporządzenie obowiązuje do 11 sierpnia. MO, foto Pixabay

2020-07-29 11:54:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter