Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


SEZON TURYSTYCZNY 2020
Uzbekistan zapłaci zarażonym turystom
 

Władze Uzbekistanu walczą o powrót turystów zagranicznych do kraju. Doszły do wniosku, że najlepszą motywacją będą pieniądze. Turystyka w Uzbekistanie, mimo że młoda, miała w ostatnich latach coraz większy udział w budowaniu PKB. 

Pandemia pokrzyżowała plany dalszego wzmacniania pozycji turystyki, dlatego teraz - kiedy poszczególne kraje otwierają się na świat, podróżowanie staje się łatwiejsze - władze kraju chcą jak najszybciej umożliwić turystyce przyjazdowej dawne funkcjonowanie. Jak donosi portal www.tourism-review.com, prezydent kraju, Shavkat Mirziyoyev, podpisał dekret umożliwiający wypłatę turystom 2600 euro rekompensaty, jeśli ci w czasie pobytu w Uzbekistanie zarażą się koronawirusem. Pieniądze wypłacane będą tylko wtedy, kiedy do zarażenia dojdzie podczas wyjazdu z udziałem certyfikowanego przewodnika, który ma zapewniać odpowiednie warunki higieniczne gościom, dodatkowo w obiektach noclegowych spełniających określone wymogi higieniczne.

Finansowe skutki pandemii odczuwa ok. 250 tys. osób zatrudnionych w turystyce. W maju z powodu obecnej sytuacji działalność zmuszonych było zawiesić ok.1500 przewodników i 1200 hoteli. MO,foto Pixabay2020-07-30 16:33:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter