Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KORONAKRYZYS

Petycja w sprawie powołania ministra
ds. turystyki wyjazdowej
 

Szef brytyjskiego biura Travel Village, Phil Nuttall, wystosował do władz brytyjskich petycję, w której domaga się powołania ministra odpowiedzialnego za turystykę wyjazdową. Odezwa to wynik chaotycznych zdaniem branży turystycznej działań  brytyjskiego rządu podejmowanych w ostatnich dniach. 

Nałożyły one na swoich obywateli obowiązek kwarantanny po przyjeździe z Hiszpanii, potem wprowadziły alert ostrzegający przed wyjazdami do poszczególnych regionów tego kraju, następnie całej Hiszpanii.

Jak wyjaśnia w petycji Nuttall, turystyka pogrąża się w coraz większym kryzysie, nie tylko z powodu pandemii, również ze względu na kompletny brak zrozumienia problemów sektora turystycznego przez rządzących - obecnej kadencji i tych przed nimi. Autor petycji stwierdza że, działania Ministerstwa Spraw Zagranicznych sprawiają wrażenie przypadkowych, nielogicznych, dodatkowo resortowi brakuje wyczucia czasu i nieostrożnie dobiera słowa, przez co traci branża turystyczna i konsumenci planujący wyjazdy turystyczne.

- W kraju w którym wyjazdy wakacyjne są sposobem na życie, trudno sobie wyobrazić, że po tym wszystkim czego nauczyliśmy się o koronawirusie, wciąż nie mamy ministra dedykowanego turystyce wyjazdowej - pisze Nuttall, przyznając, że obecnie branża turystyczna nie ma w rządzie nikogo, kto reprezentowałby jej interesy wśród rządzących, także informował branżę o działaniach i decyzjach dotycących turystyki podejmowanych przez rząd. - Dziś agenci turystyczni, touroperatorzy, linie lotnicze i wycieczkowce działają kompletnie po omacku, o decyzjach MSW dowiadując się o każdej porze dnia i nocy od znajomych czy osób trzecich - informuje.

Nuttall opublikował petycję w internecie. W ciągu kilku godzin podpisało ją ponad 1300 osób. MO

2020-07-30 16:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter