Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WSPARCIE DLA TURYSTYKI
Program Polski Bon Turystyczny dostępny od sierpnia
 

Od soboty 1 sierpnia konsumenci mogą korzystać z polskich bonów turystycznych, płacąc nimi za usługi noclegowe i turystyczne. Na kilka dni przed startem programu Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała konferencję prasową.

W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha, wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, także prezes ZUS Gertruda Uścińska i prezes POT Robert Andrzejczyk.

Podczas konferencji przypomniano, że bon jest narzędziem wsparcia z jednej strony dla polskich rodzin, z drugiej dla branży turystycznej, którą pandemia i nałożone w jej wyniku obostrzenia dotknęły dużo bardziej niż inne segmenty gospodarki. Rząd wyda na nie 3,5 mn zł, otrzyma je 6 mln dzieci, w tym 300 tys. niepełnosprawnych małoletnich, dla których przewidziane jest wsparcie w wysokości 1000 zł. Do końca lipca wydrukowano już prawie 4 mln bonów. Ze świadczenia konsumenci będą mogli skorzystać dokońca marca 2022 r.

Zainteresowanie bonami ze strony przedsiębiorców jest duże. W ciągu niecałego tygodnia na Platformie Usług Elektronicznych ZUS zarejestrowało się już 5,6 tys. podmiotów gotowych przyjmować płatności w formie bonów. MO

Czytaj więcej

2020-07-31 10:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter