Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Wjazd turystów do Maroka już możliwy
 

W początkach września władze Maroka zezwoliły na wjazd do kraju obcokrajowcom. Od 6 września granice tego afrykańskiego państwa mogą przekraczać już nie tylko obywatele Maroka, rezydenci i dyplomaci, również cudzoziemcy nieobjęci obowiązkiem wizowym, którzy są zaproszeni przez marokańską firmę lub mający potwierdzoną rezerwację hotelową.

Ci ostatni zostaną wpuszczeni na teren Maroka pod warunkiem okazania negatywnego testu PCR na koronawirusa zrobionego nie wcześniej niż 48 godzin przed podróżą i wynikiem testu serologicznego na obecność koronawirusa (testy obowiązują osoby powyżej 11. roku życia).  

Władze Maroka zezwoliły na wjazd turystom z 67 krajów, w tym obywatelom państw członkowskich Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Nowej Zelandii.

Polski MSZ informuje, że stan zagrożenia epidemicznego w Maroku został przedłużony do 10 października 2020 r., w ostatnim czasie odnotowuje się znaczący wzrost liczby zachorowań, w związku z tym zamykane są miasta o największej liczbie chorych, również miejscowości turystyczne, jak Marrakesz, Tanger, Fez, Casablanka. - Z uwagi na uwarunkowania miejscowe, w przypadku ewentualnego zakażenia koronawirusem, poziom usług medycznych może odbiegać od oczekiwań (m.in. niewystarczająca liczba miejsc szpitalnych oraz specjalistycznego sprzętu medycznego). Nadal nie przywrócono regularnych połączeń lotniczych i promowych. Istnieje realne ryzyko, że zaplanowana podróż powrotna do kraju zostanie w ostatniej chwili odwołana – można przeczytać na stronie MSZ. Resort odradza podróży do Maroka, które nie są konieczne. MO

2020-09-11 10:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter