Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE
Więzenie jako atrakcja turystyczna
 

Uczynienie atrakcji turystycznych z zakładów karnych ma z jednej strony służyć przyciągnięciu odwiedzających do kraju, z drugiej przygotowaniu osadzonych do życia na wolności.

Pandemia załamała światową turystykę, dlatego destynacje wszelkimi sposobami próbują ponownie przyciągnąć do siebie turystów. Władze Tajlandii postanowiły to zrobić w nietypowy sposób.

Mają w planach zamienienie 72 ze 143 funkcjonujących tam zakładów karnych w atrakcje turystyczne. W więzieniach tych nadal odsiadywać będą skazańcy, ale równocześnie odbywać się tam mają wydarzenia sportowe, wystawy, pokazy kulinarne, także sprzedawane będą suweniry wykonywane przez osadzonych. Jak wyjaśnia minister sprawiedliwości Tajlandii, Somsak Thepsuthin, rozwiązanie pozwoli przyciągnąć nowe grupy turystów do kraju, także przygotować skazanych do życia w społeczeństwie, kiedy ci już odbędą kary. W szerszym znaczeniu projekt ma poprawić warunki w tajskich więzieniach.

Obecnie trwa program pilotażowy, w ramach którego na potrzeby obsługi turystów jest przystosowywanych pięć zakładów karnych, m.in. w Trat, Rayong i Ratchaburi. MO, foto Pixabay.com

2020-09-15 10:13:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter