Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Wyspy Kanaryjskie i Baleary utworzą korytarze turystyczne

Na mocy porozumienia między rządem Hiszpanii a samorządami
regionalnymi Balearów i Wysp Kanaryjskich wkrótce powstaną tzw. korytarze turystyczne między tymi wyspami a krajami europejskimi, które – jak mają nadzieję władze Hiszpanii – przywrócą ruch turystyczny w najpopularniejszych miejscach kraju, jednocześnie zapewniając turystom bezpieczny wypoczynek.

Na mocy porozumienia turyści którzy przyjadą na Baleary i Wyspy Kanaryjskie z kraju, gdzie współczynnik zachorowalności na koronawirus jest mniejszy niż 50 osób na 100 tys. nie będą zobowiązani do okazania na lotnisku negatywnego wyniku testu na covid-19. Obowiązek ten ma spoczywać na przyjezdnych z krajów, gdzie współczynnik ten wynosi ponad 50 na 100 tys. (test powinien być zrobiony nie wcześniej niż 48 godzin przed przyjazdem).

Co więcej, na 48 godzin przed opuszczeniem wysp turyści będą poddawani obowiązkowemu testowi na obecność koronawirusa. Jeśli jego wynik będzie pozytywny, chory zostanie skierowany na kwarantannę. Wszelkie koszty związane z jego pobytem w izolacji, w tym te związane z ewentualną hospitalizacją, biorą na siebie władze wysp.    

Jak zapowaiada minister przemysłu, handlu i turystyki Hiszpanii, Reyes Maroto, Baleary i Wsypy Kanaryjskie będą pierwszymi destynacjami w kraju, dla których utworzone zostaną korytarze turystyczne. W przyszłości podobne rozwiązania mają być ustanowione dla kolejnych destynacji. MO, foto Pixabay

2020-10-12 17:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Małgorzata Robak, właścicielka biura podróży Gosia Tour w Brzesku.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter