Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PRZYJAZDY Z ZAGRANICY

Niemiecki MSZ ostrzega przed wyjazdami do Polski

Instytut Roberta Kocha zaktualizował listę krajów i regionów, które uznaje za „ryzykowne”. W Polsce to województwa: kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie. Nowe obostrzenia obowiązują od 17 października. Niemiecki MSZ już zaktualizował ostrzeżenia przed  podróżami do naszego kraju i odradza wszelkie wyjazdy poza koniecznymi do wymienionych regionów.

Na nowej liście pojawiły się także (w całości lub wybrane obszary): Finlandia, Irlandia, Włochy, Chorwacja, Malta, Holandia, Portugalia, Szwecja, Szwajcaria, Słowacja, Słowenia, Węgry, Wielka Brytania i Irlandia Północna.

O tym, który kraj lub region zostanie wpisany na listę „ryzykownych”, decydują wspólnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Zdrowia. Co prawda nie jest to równoznaczne z zakazem wyjazdu, ale podróżni muszą liczyć się z obowiązkiem poddania się kwarantannie po powrocie. Na razie tak dzieje się w wybranych landach, ale od 8 listopada regulacja ma dotyczyć całego kraju. Samoizolacja została skrócona do 10 dni, jeśli turysta wykona po pięciu dniach test na koronawirusa, a jego wynik będzie negatywny, nie musi pozostawać w odosobnieniu przez całe 10 dni. Każdy powracający z obszaru uznanego za ryzykowny musi zgłosić się do urzędu odpowiedzialnego za ochronę zdrowia, a przewoźnicy i touroperatorzy będą wysyłać listy pasażerów do wspomnianych organów. MG

2020-10-16 08:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»Forum Biur Podróży przeniesione na marzec 2021


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»»Małgorzata Robak, właścicielka biura podróży Gosia Tour w Brzesku.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter