Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


ZALECENIA KOMISJI EUROPEJSKIEJ

KE apeluje o ułatwienie bezpiecznego podróżowania

KE wzywa państwa członkowskie do wdrożenia zaleceń Rady w sprawie wspólnego i skoordynowanego podejścia do ograniczania swobodnego przepływu, bo obywatele i przedsiębiorstwa chcą jasności rzewidywalności prawa. Podkreśla też, że na granicach wewnętrznych należy znieść pozostałe środki kontroli wprowadzone w związku z covid-19.

Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego i ECDC pracują nad protokołem prowadzania testów u podróżnych, który będzie stosowany przez organy ds. zdrowia publicznego, linie lotnicze i porty lotnicze. KE z państwami członkowskimi i z agencjami określi też wspólne podejście do zasad kwarantanny (publikacja w listopadzie). Również w listopadzie przeprowadzony zostanie projekt pilotażowy, który pozwoli rządom przygotować się do wprowadzenia unijnej cyfrowej karty lokalizacji pasażera.

KE apeluje też o przekazywanie dokładnych danych do portalu Re-open EU, by był źródłem pełnych informacji o podróżowaniu po UE. W ciągu kilku tygodni dostępna ma być aplikacją Re-open EU. W odniesieniu do podróży innych niż niezbędne z państw trzecich do UE, KE przedstawia wytyczne, zachęca też rządy, by ułatwiały łączenie osób będących w stałych związkach i wskazuje, jak te relacje mogą być udowodnione. MG

2020-10-29 17:12:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Forum Biur Podróży przeniesione na marzec 2021
Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»»Małgorzata Robak, właścicielka biura podróży Gosia Tour w Brzesku.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter