Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


REGIONY

Gdańska Organizacja Turystyczna podsumowała sezon letni


Sezon turystyczny w Gdańsku był całkiem dobry. Więcej było turystów krajowych. Zdecydowana większość zarezerwowała w mieście przynajmniej jeden nocleg.

Mimo niesprzyjających okoliczności Gdańsk może zaliczyć ostatni sezon letni do udanych. Z opracowania GOT podsumowującego okres od czerwca do sierpnia 2020 wynika, że miasto odwiedziło 960 tys. osób. Zdecydowaną (90,5 proc.) większość stanowili przyjezdni z Polski (województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego), nie zabrakło turystów zagranicznych – przede wszystkim Niemców, Skandynawów i Brytyjczyków. Turyści przyjeżdżali głównie własnym środkiem transportu (+65 proc.) lub pociągiem (17,7 proc.); nocowali w hotelach (+30 proc.) lub wynajętych mieszkaniach (+26 proc.).  Największym zainteresowaniem cieszyło się koło widokowe AmberSky, Bazylika Mariacka oraz Żuraw. Czas upływał turystom na spacerach, odpoczynku na plaży oraz zwiedzaniu.

Powyższe dane, w porównaniu z ubiegłorocznymi, potwierdzają, że mimo pandemii turyści dopisali. Spadek liczby odwiedzających w tym roku to raptem 13 proc. (1,098 mln w 2019). Największe były spadki w liczbie obcokrajowców (turystów i odwiedzających): -78 proc., dopisali za to krajowi: 28 proc. MO

2020-10-29 16:11:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Forum Biur Podróży przeniesione na marzec 2021Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»»Krzysztof Matys, właściciel autorskiego biura podróży Krzysztof Matys Travel.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter