Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PROTEST BRANŻY

Przewoźnicy autokarowi protestowali w Warszawie


Najpierw był Kraków, teraz Warszawa – kilkaset autokarów przyjechało w piątek do stolicy, by zwrócić uwagę rządzących na swoje problemy. 

 

Praktycznie od początku roku nie mają pracy – właśnie wtedy przestali przyjeżdżać chińscy turyści, których nasi przewoźnicy wozili po całej Europie. Później zaczęły pojawiać się ograniczenia podróży także dla mieszkańców naszego kontynentu i kraju, co doprowadziło do wymuszonego wstrzymania przez nich działalności. 
Choć z wcześniejszych zapowiedzi wynikało, że 30 października do Warszawy przyjedzie ok. 150 autokarów, w rzeczywistości było ich ok. 300. Przewoźnicy spotkali się na Placu Defilad, skąd wyruszyli w przejazd przez centrum Warszawy. Inicjatywa nie ma charakteru politycznego, a przedsiębiorcy zorganizowali się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Branża przewozów autokarowych przedstawiła swoje postulaty w czasie konferencji prasowej, która odbyła się w początkach tego tygodnia w Krakowie. Przedsiębiorcy zamierzają je złożyć dziś na ręce przedstawiciela KPRM. MG

2020-10-30 14:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Forum Biur Podróży przeniesione na marzec 2021Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»»Krzysztof Matys, właściciel autorskiego biura podróży Krzysztof Matys Travel.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter