Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE
Polscy turyści mile widziani
na południu Czech

Południowoczeska Izba Turystyczna poszukuje sposobów na przywrócenie ruchu turystycznego w regionie i powrót turystów zagranicznych. Na przyszły rok postawiła sobie ambitny cel ściągnięcia do regionu ok. 320 tys. gości z zagranicy.


To stanowi 50 proc. liczby obcokrajowców wypoczywających tam w ubiegłym roku. Ponieważ przyciągnięcie turystów azjatyckich będzie w najbliższych latach mało realne, Izba planuje skupić się na rynkach bliższych. Działania promocyjne prowadzone będą na istotnych rynkach źródłowych dla regionu: niemieckim i austriackim, oraz nowych: węgierskim, w krajach Beneluksu i na polskim. – Polacy już poznali północne Czechy i kraj morawsko-śląski, teraz musimy ich przyciągnąć tutaj - mówi szef Izby, Jaromír Polášek. 

Aby zrealizować cele Izba zamierza zacieśnić współpracę m.in. z polskimi biurami podróży, promując południowy region Czech wśród miłośników kulinariów, kultury i aktywnego wypoczynku. - Polaków interesują piwne szlaki i zabytki, Krumlov jako zabytek UNESCO działa jak magnes nie tylko na rynki azjatyckie, również na bliższe. Zaletą Polaków jest to, że wyjeżdżają na dłuższe urlopy, trwające tydzień – dwa, i wydają pieniądze – mówi Polášek.

 W odbudowę ruchu turystycznego Izba chce zaangażować turystów krajowych. Ci mają zasilać turystykę w sezonach niższych. MO

2020-11-18 16:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Forum Biur Podróży przeniesione na marzec 2021

Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»»Małgorzata Robak, właścicielka biura podróży Gosia Tour w Brzesku.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter