Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


POMOC DLA BRANŻY

Komisja sejmowa za zwolnieniem organizatorów z ZUS

Prace w Sejmie nad ustawą pomocową rozpoczęły się niemal miesiąc po zamknięciu kolejnych branż. Ma się w niej pojawić zaległa pomoc dla touroperatorów, a także dodatkowe postojowe dla tych przedsiębiorców.

Po drugim czytaniu w Sejmie ustawy projekt trafił do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP. W jej posiedzeniu uczestniczył Paweł Niewiadomski, prezes PIT.

Posłowie przyjęli poprawki zaproponowane na posiedzeniu sejmowym – konkretnie chodzi o zwolnienie z ZUS od lipca do września tego roku i dodatkowe postojowe przy spadku przychodów o co najmniej 75 proc. Z kolei przy PKD 79.90.C (pozostała działalność usługowa w zakresie rezerwacji, gdzie indziej niesklasyfikowana) - chodzi o sprzedawców biletów lotniczych, przyznane ma być zwolnienie z ZUS za listopad przy spadku przychodów w listopadzie rok do roku o min. 40 proc. oraz dodatkowe postojowe przy spadku co najmniej 75 proc. (liczony według porównania października tego roku do zeszłego). Dziś Sejm będzie głosował nad przyjęciem projektu. MG

2020-11-19 09:57:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Forum Biur Podróży przeniesione na marzec 2021

Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»»Małgorzata Robak, właścicielka biura podróży Gosia Tour w Brzesku.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter