Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Przez tydzień nie polecimy do Wielkiej Brytanii. Później tylko z negatywnym testem?
 

Od 7 do 13 stycznia obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Na liście kierunków znalazły się tylko lotniska w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Tymczasem rząd brytyjski chce, by do kraju mogły wjeżdżać tylko osoby, które okażą negatywny wynik testu na koronawirusa.

Brytyjski Departament Transportu mówi, że jest to jedno z rozważanych narzędzi, podaje stacja telewizyjna BBC. Z tego obowiązku zwolnieni mieliby być kierowcy zawodowi wjeżdżający do kraju przez porty morskie. Na razie ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, by ją podjąć, trzeba dojść do porozumienia ze Szkocją, Walią i Irlandią Północną.

UPDATE: Anglia i Szkocja zdecydowały się na wprowadzenie testów dla wszystkich przyjeżdżających z zagranicy – trzeba je wykonać najwcześniej na 72 godz. przed wylotem. W Anglii regulacje mają wejść w życie na początku przyszłego tygodnia, w Szkocji najszybciej jak to możliwe, podaje BBC. Osoby przyjeżdżające z krajów wyłączonych z listy bezpiecznych będą musiały nadal odbywać kwarantannę, bez względu na wynik testu.

Podróżni z krajów, z którymi Wielka Brytania ma korytarze turystyczne, mogą przyjeżdżać bez konieczności odbycia kwarantanny. Pozostali muszą poddać się 10-dniowej izolacji. MG

2021-01-07 12:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Mariola Linde, właścicielka Polskiego Biura Podróży w Olsztynie.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter