Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KOLEJNY ETAP OBOSTRZEŃ
Rząd utrzymuje obostrzenia. Jest jeden wyjątekOd 18 stycznia dzieci z klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej. Rząd zdecydował się utrzymać do 31 stycznia pozostałe obostrzenia, które obowiązują od 28 grudnia 2020 roku.

Jak wyjaśnia Adam Niedzielski, minister zdrowia, sytuacja w Polsce w ostatnim czasie wygląda stabilnie. - Nie mamy żadnego drastycznego skoku zachorowań, nie mamy dynamicznego wzrostu zgonów czy obłożenia szpitalnego. Poziom zajętości respiratorów i łóżek waha się poniżej 50 proc. informuje. Z drugiej strony za granicą rządy albo utrzymują ograniczenia, albo je zaostrzają. Dotyczy to nawet naszych najbliższych sąsiadów jak Czechy czy Słowacja. To wszystko sprawia, że rząd zdecydował się utrzymać obostrzenia poza przywróceniem nauki stacjonarnej dla najmłodszych dzieci.

Zgodnie z dotychczasowymi wytycznymi do 17 stycznia targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą odbywać się wyłącznie on-line, ograniczone jest prowadzenie działalności hotelarskiej (za kilkoma wyjątkami, m.in. dla służb mundurowych, medyków, członków załogi samolotu, kierowców wykonujących transport drogowy, członków obsady pociągu i innych), kwarantannie muszą się poddać osoby, które przekraczają granicę Polski będącą zewnętrzną granicą UE, przekraczają granicę RP transportem zorganizowanym, miały kontakt z osobami zakażonymi (lub potencjalnie zakażonymi) koronawirusem, zostały skierowane na test w kierunku COVID-19 przez lekarza podstawowej lub nocnej opieki zdrowotnej. Do odwołania sanatoria i działalność uzdrowiskowa jest zawieszona, z możliwością dokończenia już rozpoczętych turnusów. MG

2021-01-11 17:36:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Forum Biur Podróży przeniesione na marzec 2021Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»»Krzysztof Matys, właściciel autorskiego biura podróży Krzysztof Matys Travel.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter