Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KORONAWIRUS

Niedzielski: W Polsce są już mutacje z Wlk. Brytanii i RPA. Czy powrócą obostrzenia?

Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że trzecia fala pandemii już do Polski dotarła. Wraz z nią pojawiły się nowe mutacje koronawirusa z Wielkiej Brytanii (prawie 10 proc. udziału w ogólnej liczbie próbek) i z RPA. To, wraz ze wskaźnikami określającymi liczbę zachorowań, hospitalizacji, zgonów, ale też liczbą zleceń na badania na covid-19 z POZ, jest brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o dalszych obostrzeniach.

Minister nie ogłosił na razie żadnych decyzji dotyczących utrzymania wprowadzonych poluzowań lub ich zniesienia, poinformował jedynie, że trend już się odwrócił, a wzrost liczby zachorowań tydzień do tygodnia to w ostatnim czasie ponad 23 proc. Niedzielski zapowiedział, że w dalszym ciągu prowadzone będą kontrole w hotelach i miejscowościach turystycznych, ale dodaje, że problemem nie jest nie dostosowanie się przedsiębiorców do wytycznych, tylko brak dyscypliny społecznej. Szef resortu zdrowia ma nadzieję, że ostatni weekend był pojedynczym, niechlubnym zdarzeniem.

Minister potwierdza, że Rada Medyczna przygotowała rekomendację dotyczącą typu maseczek, jakich należy używać, ale pojawi się tylko jako zalecenie. Nie będzie natomiast można zastępować maseczek chustami, szalikami czy przyłbicami.

Jak podkreśla minister, to, jaki będzie rozmiar trzeciej fali pandemii, czy wzrosty będą miały charakter lokalny czy ogólnokrajowy, zależy tylko od nas. W związku z tym zaapelował też o odpowiedzialność społeczną. MG

2021-02-19 15:44:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Mariola Linde, właścicielka Polskiego Biura Podróży w Olsztynie.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter