Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Chalkidiki zwrócą połowę kosztu testu na COVID-19
 

Organizacje branżowe z Płw. Chalcydyckiego chcą w tym roku ponownie zwracać turystom połowę kosztów testu na koronawirusa. Konkretnie, 50 proc. ceny miałyby pokrywać Chalcydycka Organizacja Turystyczna i Chalcydyckie Stowarzyszenie Hotelarskie.

Taką informację podał Grigoris Tasios, prezes Greckiej Federacji Hotelarskiej, w rozmowie z Ateńską Agencją Informacyjną. Turyści, by dostać refundację, będą musieli pokazać w recepcji hotelowej wynik testu i rachunek.

Projekt po raz pierwszy był realizowany w sierpniu zeszłego roku, w tym ma być wdrożony już na początku sezonu. To zdaniem Tasiosa pomoże wypromować region.

W tym roku do Grecji goście mają móc wjeżdżać na podstawie zaświadczenia o przyjęciu szczepionki na covid-19 lub ujemnego wyniku testu na koronawirusa – ważne mają być zarówno szybkie badania antygenowe jak i PCR.

Prezes mówi, że branża szykuje się na wznowienie działalności na prawosławne święta wielkanocne – dla północnych regionów Grecji to ważny okres, bo w tym czasie na wypoczynek przyjeżdża wiele osób, głównie z krajów bałkańskich. Tasios liczy, że sezon wystartuje na dobre prawdopodobnie w czerwcu. MG

2021-02-22 10:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Mariola Linde, właścicielka Polskiego Biura Podróży w Olsztynie.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter