Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KORONAWIRUS

Francja wchodzi w trzeci lockdown

Prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił we Francji trzeci lockdown narodowy. W ten sposób rząd walczy z obecną falą epidemii koronawirusa.

Prawie 100 tys. ofiar śmiertelnych i przeciążone szpitale w niektórych regionach kraju to powody, dla których kraj musi się ponownie zamknąć. Wcześniej prezydent zapowiadał, że chce uniknąć trzeciego lockdownu, bo to pomogłoby gospodarce odbić się po trudnym zeszłym roku. - Stracimy kontrolę, jeśli teraz nie podejmiemy działań – mówił w środowym orędziu do narodu (31.03.2021).

W praktyce oznacza to, że od soboty, przez co najmniej miesiąc w całym kraju obowiązywać będą ograniczenia w przemieszczaniu się – od ponad tygodnia muszą się do nich stosować mieszkańcy Paryża i niektórych północnych i południowych regionów Francji. Na trzy tygodnie zamknięte zostaną też szkoły, czasowo zawiesić działalność musi 150 tys. firm, co ma kosztować kraj 11 mld euro miesięcznie.

Prezydent mówi, że zamknięcie na miesiąc i przyspieszenie programu szczepień pozwoli otwierać się powoli od połowy maja – w pierwszej kolejności działać zaczną muzea i bary oraz restauracje ze stolikami na zewnątrz. Nadal obowiązywać będą ścisłe reguły sanitarne. MG

2021-04-01 06:11:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Mariola Linde, właścicielka Polskiego Biura Podróży w Olsztynie.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter