Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KORONAKRYZYS
Rząd: Przedłużamy pomoc na kolejny miesiąc
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział przedłużenie pomocy dla branż najmocniej dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa. Mówi też, że dla gastronomii i hotelarstwa wsparcie będzie kontynuowane po zakończeniu obecnej fali pandemii. Chodzi o dodatkowe mechanizmy finansowania ich działań.

Szczegóły dotyczące tej ostatniej zapowiedzi, na razie nie są znane.

Premier informuje, że dotychczas (stan na 30.03.2021 r.) wsparcie finansowe udzielone przedsiębiorcom to 202,45 mld zł. Budżet tarczy na drugi kwartał tego roku wyniesie do 30 mld zł. Objęte nią będą przedsiębiorcy z 60 branż, w tym 16 nowych. Wicepremier Jarosław Gowin wyjaśnia, że tarcza branżowa, która w marcu obejmowała jeszcze ponad 40 branż, miała budżet 3 mld zł, w kwietniu będzie to ponad dwa razy tyle.

Narzędzia, które się w niej znalazły, to do 5 tys. zł bezzwrotnych subwencji dla mikrofirm, postojowe dla większych przedsiębiorców, zwolnienia ze składek ZUS i wiele innych instrumentów. Wśród nich znajdą się te dotacyjne i gwarancyjne. BGK będzie kontynuował wydawanie gwarancji płynnościowych de minimis.

Mają też pojawić nowe regulacje dla przedsiębiorców, którzy borykają się z problemem z opłaceniem czynszów najmu – głównie dotyczy to lokali w centrach handlowych.

Wicepremier Gowin przyznaje, że firmy z sektorów turystyki, gastronomii, ale też organizacji targów, czy transportu lotniczego najczęściej korzystają z tarcz. MG

2021-04-01 11:14:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Mariola Linde, właścicielka Polskiego Biura Podróży w Olsztynie.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter