Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

W Hiszpanii maski obowiązkowe nawet na plaży


Władze Hiszpanii opublikowały pod koniec marca w tamtejszym Dzienniku Ustaw rozporządzenie dotyczące obostrzeń w związku z walką z pandemią koronawirusa.


Akt prawny zastępujący rozporządzenie obowiązujące od czerwca 2020 r. wprowadza m.in. nowe zasady noszenia maseczek. Do tej pory obowiązywały jedynie tam, gdzie niemożliwe było utrzymanie dystansu społecznego (odstępu min. 1,5 m). Teraz maseczki należy nosić wszędzie w miejscach publicznych, bez względu na to, czy dystans jest zachowany. Brak maseczki ma być karany mandatem w wysokości 100 euro.

Nowa regulacja wywołała mieszane reakcje wśród przedstawicieli władz regionalnych. Z aprobatą przyjęły je regiony, które taką zasadę wprowadziły już wcześniej (m.in. Walencja). Władze Andaluzji i Balearów wyrażają sprzeciw, wyjaśniając że obostrzenia zostały wprowadzone bez konsultacji z regionami. Baleary stwierdziły, że prawo krajowe nie stoi wyżej niż prawo regionu, dlatego już teraz zapowiadają, że nie będą egzekwowały zakrywania ust i nosa na plażach i basenach. Władze Wsyp Kanaryjskich jeszcze nie wyraziły swojego stanowiska w tej sprawie. MO, foto Pixabay

2021-04-07 09:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Mariola Linde, właścicielka Polskiego Biura Podróży w Olsztynie.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter