Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY RYNKOWE
Luty przyniósł lekkie odbicie u niemieckich agentówCo prawda sprzedaż w biurach agencyjnych w Niemczech nadal jest o wiele słabsza niż przed rokiem, to w lutym widać było pewne odbicie. Klienci kupują wyjazdy głównie na wakacje letnie i jesień tego roku.

Z podsumowania firmy analitycznej Travel Data + Analytics (TDA) wynika, że w lutym skumulowane przychody z tytułu sprzedaży oferty na sezon Lato 2021 były o 76 proc. niższe rok do roku. Dla trwającego jeszcze sezonu zimowego bilans rezerwacji jest ujemny (-92 proc.), bo więcej osób zrezygnowało z zamówionych wyjazdów niż kupiło nowe. Natomiast sprzedaż wycieczek rozpoczynających się w marcu i w kwietniu była o 5 pkt. proc. wyższa niż przed rokiem. Prawie połowa nowych rezerwacji założonych w lutym dotyczyła jesieni. W dalszym ciągu podsumowanie stanu sprzedaży na wrzesień pokazuje spadek o 36 proc. rok do roku, dla października jest to -22 proc.

Rośnie natomiast sprzedaż na kolejną zimę. W lutym na ten okres przypadło 21 proc. zamówień, co oznacza wzrost miesiąc do miesiąca o 3 pkt. proc.

TDA podaje też, że na lato większość osób zamawia wyjazdy do wschodniego basenu Morza Śródziemnego (37 proc.), do zachodniej części wybiera się 22 proc. Rośnie liczba wyjazdów z transportem lądowym. MG

2021-04-07 11:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Mariola Linde, właścicielka Polskiego Biura Podróży w Olsztynie.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter